Ĺťartować trzeba teżâ€Ś umiejętnie!

Ĺťartować trzeba teżâ€Ś umiejętnie!
Nie każdy z nas ma jednakowe poczucie humoru, aby śmiać się i cieszyć z tych samych rzeczy. Ale każdy z nas powinien mieć w sobie

Nie każdy z nas ma jednakowe poczucie humoru, aby śmiać się i cieszyć z tych samych rzeczy. Ale każdy z nas powinien mieć w sobie tego rodzaju wyczucie, aby wiedzieć, że jakaś osoba nie wszystkie żarty lubi. Bo coś, co dla nas jest zwykłym sobie psikusem, dla kogoś innego może być przejawem bezczelności, chamstwa i idiotyzmu.

żarty, dowcipy, żartowanie, kawały, śmiechu warte

Dlatego, warto pamiętać o tym, że zanim zrobimy komuś jakiś kawał, warto wcześniej poznać upodobania takiej osoby, chociażby poprzez dowiadywanie się na temat jej podejścia do niektórych spraw i umiejętności śmiania się z siebie samego.

Jest to o tyle ważne, że nawet gdy takiemu człowiekowi wywiniesz żart, który spowoduje pewnego rodzaju poniżenie jego “ja”, i gdy ośmieszysz go przed innymi, ten ktoś zamiast płakać i wyżywać się na tobie, po prostu razem z tobą uzna to za zabawne i będzie się nabijał z własnych słabości.

Podsumowując: żarty najlepiej robić przyjaciołom lub znajomym, z którymi łączą nas jakieś szczególnie dobre stosunki. Na pewno nie “świeżo” co poznanym osobom. To tylko taka drobna rada na przyszłość.
Marta Akuszewska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy