Polacy wśród najbardziej wpływowych postaci światowego outsourcingu

Warszawa, 11 października 2016 r. Informacja prasowa Polacy wśród najbardziej wpływowych postaci światowego outsourcingu Polski rynek outsourcingu jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się na świecie.

Warszawa, 11 października 2016 r.
Informacja prasowa

Polacy wśród najbardziej wpływowych postaci światowego outsourcingu

Polski rynek outsourcingu jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się na świecie. Wpływ na to mają nie tylko korzystne warunki do lokowania biznesu: dostępność wykształconych kadr czy stosunkowo niskie koszty prowadzenia działalności, ale także aktywność specjalistów budujących wizerunek polski na arenie międzynarodowej. Global Sourcing Association wyróżniło polskich ekspertów umieszczając ich na prestiżowej “A-List”.

Rozwój nowych technologii sprawia, że światowy rynek outsourcingu przechodzi znaczące zmiany. Dynamiczny rozwój, ciągłe pojawianie się nowych trendów sprawia, że konieczna jest stała praca na rzecz utrzymywania wysokich standardów branżowych. Global Sourcing Association (GSA) prezentuje listę osób, które sprawiają, że światowy outsourcing rozwija się z sukcesem. Wśród międzynarodowych liderów, ekspertów oraz praktyków z branży sourcingu na liście “A-List” znaleźli się między innymi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio oraz Agnieszka Zygner, Dyrektor Zarządzającą Capita Polska.

“A-List” to zbiór postaci, które wyznaczają trendy i wnoszą pozytywny wkład na rzecz pozytywnej reputacji branży outsourcingu. Znalazło się na niej 57 nazwisk: od ewangelistów i naukowców, po prezydentów państw. Według Global Sourcing Association, są to wyjątkowe osobowości, których sukces jest pochodną ich wysiłków i osiągnięć w globalnej branży sourcingu, niezależnie od marki, budżetu lub wielkości organizacji.

Jest mi niezmiernie miło przyjąć to wyróżnienie, które traktuję również jako wyraz uznania dla działalności całej Fundacji Pro Progressio. Warto podkreślić, że na liście przygotowanej przez GSA znalazła się również Agnieszka Zygner, Dyrektor Zarządzającą Capita Polska, członka Klubu Outsourcingu prowadzonego przez nasza Fundację. Wyróżniony został także Stephan Fricke, prezes Deutscher Outsourcing Verband, partnera Pro Progressio w regionie DACH – mówi Wiktor Doktór.

Pełna lista wyróżnionych osób dostępna jest na stronach Global Sourcing Association – http://www.gsa-uk.com/outsourcing-a-list/

Fundacja Pro Progressio – misją Fundacji jest wspieranie działań służących rozwojowi i inwestycjom w Polsce,
a także optymalnemu wykorzystaniu zasobów przedsiębiorstw i sektora publicznego w kraju i na świecie.
Pro Progressio realizuje projekty, których celem jest rozwój branży outsourcingowej w Polsce. Fundacja współpracuje z sektorem publicznym (miasta, agencje rozwoju regionalnego, specjalne strefy ekonomiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowo-technologiczne, uczelnie wyższe) i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami sektora outsourcingu. Pro Progressio wspiera, promuje i nagradza podmioty, które przyczyniają się do rozwoju dobrych praktyk w zakresie outsourcingu, optymalizacji procesów oraz kosztów. Fundacja jest pomysłodawcą i organizatorem jedynego niekomercyjnego konkursu dla branży outsourcingu. Celem Outsourcing Stars jest wyłonienie i nagradzanie najprężniej rozwijających się firm outsourcingowych oraz instytucji bezpośredniego otoczenia branży.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy