Książki

Niewidzialny – dobry kryminał

Niewidzialny – dobry kryminał
Niewidzialny – Mari Jungstedt Przyjęcie w pewnym szwedzkim domu. Wszyscy bawią się, jednak impreza zostaje nagle zakończona z powodu sceny wywołanej zazdrością. Kolejnego dnia okazuje

Niewidzialny – Mari Jungstedt

Przyjęcie w pewnym szwedzkim domu. Wszyscy bawią się, jednak impreza zostaje nagle zakończona z powodu sceny wywołanej zazdrością. Kolejnego dnia okazuje się, że kobieta, o którą sparwa rozgegrała się na przyjęciu, nie żyje. Została zamordowana na plaży. Zabity został również jej pies. Pierwszym podejrzanym jest partner dziewczyny oraz jej były znajomy, z którym tańczyła na przyjęciu. Jednak inspektor Anders Knutas, wierzy w niewinność tego pierwszego. Trwa dochodzenie.

W międzyczasie ginie kolejna kobieta, a po jakimś czasie jest i trzecia ofiara, co wskazuje na to że seryjny zabójca jest nadal na wolności i główny podejrzany zostaje zwolniony. Teraz wszystkie kobiety boją się psychopaty szalejącego na Gotlandii. Właściciele hoteli zaczynają narzekać na mniejszą liczbę turystów, którzy z obawy nie przyjeżdżają na wyspę.

W śledztwo jest także zaangażowany dziennikarz, Johan Berg, który jest zakochany w przyjaciółce pierwszej z ofiar cyklu morderstw. Co łączy ofiary? Kto okaże się zabójcą i jakie motywy nim kierują?
Trzeba przeczytać.

“Niewidzialny” to pierwszy z siedmiu kryminałów Marii Jungstedt, który pojawił się w Polsce. Sama autorka porównywana jest do najwybitniejszych twórców skandynawskich kryminałów: Camilli Lackberg, Stiega Larssona i Henniga Mankella.

mks

Autor: Mari Jungstedt, Tytuł: Niewidzialny, Wydawca: Wydawnictwo Bellona

A to już wiesz?  Książka nie jest droga. Tyle samo płacimy w sieciówce za dwie kawy z mlekiem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy