Ciekawostki

Dzień Dziecka ma już ok. 60 lat

Najsłodszy dzień w roku!

Już niedługo, coraz bliżej… Przed nami niewątpliwie najsłodszy dzień w roku – Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka, chociaż trudno sobie to wyobrazić, nie jest szczególnie starym świętem, ma bowiem ok. 60 lat. Oznacza to ni mniej ni więcej, że naszemu obecnemu pokoleniu seniorów – babciom i dziadkom – nie było jeszcze dane cieszyć się z tego wyjątkowego dnia w kalendarzu. Nie każdy wie również, że święto to, choć nazywane u nas “międzynarodowym”, tak naprawdę obchodzone jest 1 czerwca tylko w krajach słowiańskich – Polsce, Czechach, Słowacji oraz bliskiej Ukrainie.

Pozostałe kraje, zgodne z rezolucją Organizacji Narodów Zjednoczonych, która pozostawiła ustalenie terminu Dnia Dziecka w gestii poszczególnych państw, różnią się zarówno datą, jak i sposobem, w jaki ów dzień celebrują. W Japonii obchodzi się nawet dwa takie święta w roku – małe Japonki obchodzą Dzień Dziewczynki 3 marca, chłopcy zaś mają swoje święto na początku maja. Różne są także sposoby celebracji tego dnia – np. w Turcji podczas obchodów Dnia Dziecka najmłodsi tańczą, śpiewają i puszczają latawce, podczas gdy we francuski Dzień Rodziny wszyscy zasiadają do uroczystej kolacji, której nieodzownym elementem jest ciasto z wróżbami.

W naszym kraju Dzień Dziecka kojarzy się przede wszystkim z drobnymi prezentami i słodkościami, które z tej okazji płyną w stronę najmłodszych z każdej strony. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że to dzieci najbardziej na świecie uwielbiają słodycze.

Chcąc przyspieszyć ten wyjątkowy dzień, mistrzowie – cukiernicy KINKARTZ obudzili niedźwiadki z zimowego snu już kilkanaście tygodni temu – żartuje brand manager Kinkartz. Oczywiście tylko te czekoladowe, przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Dzień Dziecka w naszym kraju to tradycja zdecydowanie “na słodko”, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy wybór kolorowych i smacznych łakoci jest tak szeroki. Wśród nich znajdują się także nasze Piernikowe misie w czekoladzie i jestem przekonany, że propozycja ta zostanie z ogromną radością przyjęta nie tylko przez najmłodszych, ale przez wszystkich smakoszy słodkości – w każdym wieku.

Dzień Dziecka to bardzo ważne święto – nie tylko dlatego, że wywołuje uśmiech na twarzach najmłodszych. Przypomina ono także wszystkim dorosłym, że dzieci są tak samo ważne, jak pozostali członkowie rodziny – babcie, dziadkowie czy rodzice. Dlatego też tego dnia szczególnie powinniśmy zatroszczyć się o to, aby uczynić dla nich świat jeszcze bardziej wyjątkowym – i to nie poprzez drogie prezenty, lecz dzięki ogromnemu morzu miłości, które możemy okazywać sobie codziennie, bez spoglądania w kalendarz.

www.lambertz.pl

Similar Posts